Czas trwania: 1 godzina
Tematyka:

Powierzenie pracownikowi innej pracy niż określona w umowie o pracę (art. 42 § 4 KP)

W jakich sytuacjach pracodawca może powierzyć pracownikowi inną pracę niż określona w umowie o pracę? Czy powierzenie innej pracy musi nastąpić na piśmie? Jak długo pracownik ma obowiązek wykonywać inną pracę niż określona w umowie? Czy powierzenie innej pracy oznacza konieczność przeprowadzenia badań lekarskich i szkoleń z zakresu bhp? W jakich sytuacjach pracownik może odmówić wykonania innej pracy niż określona w umowie?

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

Prowadzący:

Michał Podsiedlik

Ekspert prawa pracy Michał Podsiedlik

Prawnik, Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalista ds. bhp, po ukończonych studiach podyplomowych na Politechnice Śląskiej. Wieloletni pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, gdzie poza funkcją eksperta ds. prawa pracy pełnił także rolę rzecznika prasowego. Doświadczenie i praktyczne wdrażanie zagadnień z zakresu prawa pracy zdobywał w dziale nadzorującym kwestie kadrowe. Obecnie przedsiębiorca zajmujący się szkoleniami z dziedziny prawa pracy.

Ekspert prawa pracy specjalizujący się przede wszystkim w zagadnieniach dotyczących czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, a także mobbingu, dyskryminacji i równego traktowania w zatrudnieniu. Od kilkunastu lat trener z dużym doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, który w trakcie zajęć stara się wyjaśniać w przystępny sposób nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia prawne, a poszczególne przepisy przekładać na rozwiązania praktyczne. Doradca i konsultant, który wraz z klientami wypracowuje najbardziej adekwatne dla nich rozwiązania prawne, godząc funkcjonowanie organizacji z ramami kodeksu pracy.