Fundacja rodzinna - podstawowe założenia
Trwają konsultacje społeczne dotyczące ustawy mającej od 1 stycznia 2022 r. wprowadzić do polskiego porządku prawnego fundację rodzinną - rozwiązanie mające na celu wsparcie procesu sukcesji w firmach rodzinnych, zapewnienie ochrony majątku firmowego oraz integralności rodzinnej firmy. W trakcie Live Meeting poruszone zostaną założenia dotyczącego tego rozwiązania, z którego być może warto będzie skorzystać w przyszłości.
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
Prowadzący:
Adwokat, ekspert prawa pracy Wojciech Frankiewicz
Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Prawo oraz Filologia Angielska. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Pekińskiej, gdzie w ramach stypendium konfucjańskiego przez pół roku poznawał język i literaturę chińską.
Posiada niemal 6-letnie praktykę w bieżącej obsłudze średnich i dużych przedsiębiorców, którą zdobył w jednej z największych firm doradczych na Dolnym Śląsku.
Specjalista prawa pracy, który praktyczne doświadczenie nabył realizując projekty dla średnich i dużych przedsiębiorców (w tym z kapitałem zagranicznym) z branży automotive, spożywczej i usługowej. Na bieżąco wspiera działy HR, a niezależnie reprezentuje pracodawców w trakcie sporów sądowych z pracownikami.
Łączy kompetencje w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego, prawa cywilnego oraz prawa umów handlowych. Realizuje projekty związane z prawidłowym funkcjonowaniem u przedsiębiorców zasad przetwarzania danych osobowych (w tym RODO).
Miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury, zwłaszcza w górach.