Masz pytania? Zadzwoń 42 235 30 40 (8.00 – 15.00)

Zapisz się na bezpłatny Live Meeting

Prowadzący:
Michał
Krawczyk
Ekspert podatkowy
Michał Krawczyk
26.09.2023 g. 10:00
KSeF - pierwsze kroki

Zapraszamy Was na Live Meeting dotyczący zagadnień związanych z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). Co prawda będzie on obowiązkowy od lipca 2024 r., ale już teraz warto rozpocząć przygotowania do wdrażania go w firmie. W trakcie spotkania dowiecie się, jak rozpocząć korzystanie z KSeF, a w szczególności, jakie narzędzia autoryzacyjne są niezbędne, aby zalogować się w Systemie i zatwierdzać dokonanie poszczególnych operacji. Wytłumaczymy sobie również, jak upoważnić inne osoby (np. pracowników) lub podmioty (np. biuro rachunkowe) do wykonywania konkretnych działań w KSeF. Zobaczycie także, do czego służą tokeny uwierzytelniające i jak je utworzyć. Przedstawimy Wam proces wystawienia e-Faktury w Systemie oraz narzędzia niezbędne do realizacji tej czynności. Jesteśmy przekonani, że te informacje będą dla Was bardzo przydatne przy pierwszych krokach stawianych w KSeF!

Prowadząca:
dr Ewelina
Skwierczyńska
Doradca podatkowy
dr Ewelina Skwierczyńska
18.10.2023 g. 10:00
CIT estoński - hit czy koń trojański?

W 2022 roku wejście na CIT estoński zadeklarowało 2000% więcej spółek niż w 2021. Obecnie opodatkowanych tą formą jest kilkadziesiąt tysięcy spółek, a zainteresowanie tym mechanizmem wcale nie spada. Czy mamy podatkowy hit po Nowym Polskim Ładzie? Jakie warunki trzeba spełnić? Jakie otrzymujemy korzyści podatkowe? Czy naprawdę nie płaci się podatku dochodowego? Jakie są podatkowe ryzyka? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego odpowiemy na te pytania!

Pracujesz w księgowości lub w kadrach? Prowadzisz własną firmę, a może zarządzasz zespołem odpowiedzialnym za kwestie podatkowe czy rozliczenia z pracownikami?
Jeśli tak, to nie może Cię zabraknąć na naszych bezpłatnych spotkaniach online z ekspertami. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorem wydarzeń jest Krajowa Izba PodatkowaExpert4you – platforma szkoleniowa działająca w modelu subskrypcyjnym z nielimitowanym dostępem do szkoleń online z zakresu m.in.: podatków, księgowości, kadr i płac.

Zaloguj się!