Masz pytania? Zadzwoń 42 235 30 40 (8.00 – 15.00)

Zapisz się na bezpłatny Live Meeting

Prowadzący:
Michał
Podsiedlik
Ekspert prawa pracy
Michał Podsiedlik
19.06.2024 g. 10:00
Obowiązki pracodawcy związane z powołaniem pracownika do służby wojskowej

Powołanie pracownika do służby wojskowej niesie za sobą szereg ważnych obowiązków po stronie jego pracodawcy. Jakich? Zastanowimy się nad tym podczas bezpłatnego Live Meetingu!

W czasie spotkania poruszymy m.in. takie zagadnienia, jak rozwiązanie umowy o pracę z osobą powołaną do służby zasadniczej lub terytorialnej oraz wypłacenie jej odprawy. Przeanalizujemy także, jakie możliwości działania ma pracodawca, który dowiedział się o powołaniu swojego pracownika do wojska już po wręczeniu mu wypowiedzenia.

Ponadto dowiecie się, czy takiemu pracownikowi w ogóle przysługuje urlop? Czy ma on prawo do dodatkowych dni wolnych od pracy? Jaki okres ochronny stosuje się względem takiej osoby po zakończeniu służby? Czy można rozwiązać umowę o pracę z jego małżonkiem?

Na spotkaniu odpowiemy również na te pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące zachowania pracodawcy w obliczu powołania pracownika do służby wojskowej. Serdecznie zapraszamy!

Pracujesz w księgowości lub w kadrach? Prowadzisz własną firmę, a może zarządzasz zespołem odpowiedzialnym za kwestie podatkowe czy rozliczenia z pracownikami?
Jeśli tak, to nie może Cię zabraknąć na naszych bezpłatnych spotkaniach online z ekspertami. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorem wydarzeń jest Polskie Centrum Kadrowo-PłacoweExpert4you – platforma szkoleniowa działająca w modelu subskrypcyjnym z nielimitowanym dostępem do szkoleń online z zakresu m.in.: podatków, księgowości, kadr i płac.

Zaloguj się!