Czas trwania: 4 godziny
Tematyka: Rozwój osobisty

Zwiększ swoją skuteczność poprzez mądre planowanie i priorytetyzowanie

Dostajesz w firmie cele do realizacji lub sam je sobie wyznaczasz, potem planujesz działania, które w zamyśle mają doprowadzić do realizacji celów, a po jakimś czasie okazuje się, że jesteś w czarnej dziurze. W międzyczasie wpadło Ci ileś innych spraw, ileś osób przyszło do Ciebie z niecierpiącymi zwłoki rzeczami, do tego ciągle pojawiają się nowe tematy w ramach tzw. bieżączki. Skutkiem tego odczuwasz frustrację, poczucie niemożności poradzenia sobie z taką ilością rzeczy, problemów, wrzutkami i wszystkim innym.
Odkładasz na później, starasz się narzucić sobie większe tempo, a jednak „stos” spraw do załatwienia nie maleje. Wręcz przeciwnie – rośnie. W ostatniej chwili, tuż przed upływem terminu, udaje Ci się popchnąć niektóre z tych rzeczy.
Jak długo można funkcjonować w takim trybie?
Jakiś czas na pewno, tylko to będzie czas krótki. Przedłużając taki tryb narażasz się na ryzyko spadku Twojej efektywności, utratę dobrej opinii, negatywne oddziaływanie ciągłego stresu, wreszcie na skutki zdrowotne.
Warto przerwać ten „zaklęty krąg”. Do tego przydadzą Ci się metody i narzędzia, za pomocą których Twoje cele będą skonstruowane w sposób, który sprawi, że wzrośnie prawdopodobieństwo ich realizacji. Przydadzą Ci się też metody i narzędzia, które służą do sprawnego zarządzania czasem, realizowania zaplanowanych działań i osiągania celów.
Podczas tego szkolenia dowiesz się, na czym polegają takie metody i jak je zastosować w praktyce.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Najpierw cel – metoda na skuteczną realizację celów.
  2. Zweryfikowanie, na ile już potrafisz planować.
  3. Metody na ustawianie priorytetów.
  4. Metody na zarządzanie czasem.
  5. Metody na zarządzanie zadaniami.

Prowadzący:

Beata Tarnowska-Kupny

Beata Tarnowska-Kupny

Trener biznesu, coach, mentor, doradca, wieloletni manager-praktyk zarządzania zespołami.
Certyfikowany Trener Biznesu Akademii SET.
Certyfikowany coach International Coach Federation (ICF) na poziomie Professional Certified Coach (PCC).
Certyfikowany konsultant badania Ocena 360⁰.
Przez ponad 25 lat w zarządzaniu zespołami praktykowała coaching managerski budujący zaangażowanie pracowników.
Zdobyła solidne 30-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu zakupami, łańcuchem dostaw, logistyką w firmach krajowych oraz globalnych (m.in. Orange, Polkomtel, Pesa, United Distillers). W firmach tych rozwijała swój warsztat managerski oraz zbudowała sprawnie działające, stabilne i dobrze zmotywowane zespoły. Wie, jak stworzyć dobrze działające procesy zakupowe i zespół profesjonalnych, kompetentnych kupców.
Od 10 lat działa na rynku rozwoju i szkoleń. Prowadzi programy rozwojowe dla kadry zarządzającej, managerów z kompetencji miękkich związanych z zarządzaniem zespołami, a także szkolenia z zakresu zakupów. Łączy cenne, praktyczne doświadczenie w biznesie ze skuteczną metodyką rozwoju umiejętności i przekazywania wiedzy.
Jest autorką metody rozwojowej EFFECT® (E – Estimate your Talens, F – Find your Aspiration, F – Focus on Development/Growth/Evolution, E – Extend Perspective, C – Create Opportunities, T – Take the Lead)
Praca z ludźmi i wspieranie ich w rozwoju oraz realizacji celów to jej pasja.