Zasady wynagradzania pracowników, oraz osób realizujących pracę na podstawie umów cywilnoprawnych w 2020 r. – szkolenie praktyczne
Proponujemy Państwu intensywne szkolenie mające na celu utrwalenie i zweryfikowanie wiedzy w zakresie obliczania wynagrodzeń i innych świadczeń ze stosunku pracy oraz realizacji obowiązku wypłaty minimalnego wynagrodzenia z umów zlecenia lub o świadczenie usług. Uczestnicy na praktycznych przykładach przeanalizują wiele stanów faktycznych i rozwiążą konkretne zadania. Wszystkie te zagadnienia zostaną przedstawione na praktycznych kazusach, co pozwoli nie tylko przedstawić prawidłowe zasady w zakresie naliczania i wypłaty świadczeń pieniężnych ze stosunku pracy, ale też pozwoli uczestnikom identyfikować typowe nieprawidłowości w tym obszarze. Program uwzględnia również zagadnienia dotyczące wypłaty należności z umów cywilnoprawnych w 2020 rok.
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Weryfikacja poprawności zapisów w wewnątrzzakładowych źródłach prawa dotyczące zasad wypłaty wynagrodzenia za pracę.
- Obliczanie wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca, przy różnego rodzaju nieobecności pracownika w pracy, nawiązania i rozwiązania stosunku pracy w trakcie miesiąca oraz trwającego dłuższego okresu rozliczeniowego.
- Rozliczanie pracy wykonywanej w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, niedziele i święta.
- Obliczanie wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby, z uwzględnieniem sytuacji nietypowych i różnych składników wynagrodzenia.
- Obliczanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy oraz ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w związku z rozwiązaniem stosunku pracy, a także innych przykładowych świadczeń ze stosunku pracy, m.in. odpraw i odszkodowań (z zaakcentowaniem różnic w zasadach naliczania i wypłaty świadczeń).
- Zasady dokonywania potrąceń z wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń ze stosunku pracy, bez zgody pracownika, w przypadku zbiegu tytułów egzekucyjnych oraz za pisemną zgodą pracownika, a także z umów zlecenia – nowe granice i kwoty wolne od potrąceń.
- Kazusy dotyczące realizacji obowiązku wypłaty minimalnego wynagrodzenia z tytułu świadczenia pracy na podstawie umów zlecenia lub o świadczenie usług.
Cena szkolenia obejmuje:
- zajęcia dydaktyczne, materiały szkoleniowe przygotowane przez eksperta, dyplom ukończenia szkolenia, lunch, serwis kawowy.
Rezerwacja wg kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. W celu zgłoszenia udziału w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go faksem na numer: (042) 683-21-25. Po otrzymaniu zgłoszenia odeślemy Państwu potwierdzenie przyjęcia rezerwacji. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem (042) 235-30-60.
Serdecznie zapraszamy.
Prowadzący:
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Potwierdzenie edycji danych uczestnictwa w szkoleniu otrzymasz również w osobnej wiadomości e-mail.