Czas trwania: 5 godzin
Tematyka: Przywództwo i praca z zespołem

Sztuka wyznaczania realnych celów

W ostatnich latach świat wywrócił standardowe podejście do zerojedynkowego stawiania celów: cel ma być równy dla wszystkich. Czyżby? Okazało się, że organizacje, które umiejętnie wykorzystały, inne niż standardowo przyjęte kompetencje pracowników na danych stanowiskach, mocne strony swoich zespołów, nie tylko przetrwały huragany na rynkach światowych, ale również stały się pionierami w swoich branżach.
Dziś wygrywają organizacje, które czerpią z indywidualnych zasobów i managerów i pracowników, z ich mocnych stron na różnych płaszczyznach, odrzucając model celu sprawiedliwego dla wszystkich i zamieniając go na cel realizacji przez wszystkich.
Poznaj możliwości swojego zespołu i maksymalnie je wykorzystaj, a dzięki mojej autorskiej i niekonwencjonalnej metodzie podejścia do realizacji wspólnych biznesowych celów zaczniesz je wreszcie osiągać mimo trudnych czasów.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

 1. Najczęstsze przyczyny braku realizacji stawianych celów w dobie galopujących zmian rynkowych i ponadprzeciętnych wymagań, czyli czemu ludzie nie dowożą wyników. Punkty zapalne.
 2. Prahistoryczne podejście do zakresów obowiązków, a wymogi obecnych czasów. „Cel sprawiedliwy”, czy zrealizowany.
 3. Model kamieni milowych w zarządzaniu celami.
 4. Jak stawiać cele by były zawsze realizowane.
 5. Etapy realizacji celów, czyli zaplanuj z głową Wasz wspólny priorytet.
 6. Ty, pracodawca i pracownik - 3 poziomy sukcesu z realizacji projektu, czyli kto i co na tym zyska i jak zysk wpływa na motywację.
 7. Jak szybko i bezboleśnie wyeliminować brak realizacji celów. Szukanie rozwiązań opartych na faktach.
 8. Analiza znajomości kompetencji Twoich ludzi, a wpływ na realizację waszych wspólnych celów. Jak znaleźć te, które zaprowadzą Was na szczyty osiągnięć.
 9. Analiza mocnych stron, doświadczenia i cech osobowościowych. Autorskie podejście SMART STRENGTHS GOAL.
 10. Nowe cele, nowe projekty, nowe wyzwania - czemu zespół negatywnie reaguje na zmiany i co zrobić, żeby zmiany nie były aż tak stresujące.
 11. Jak wypracować konsekwencję i zaangażowanie bez buntu i marudzenia w zespole.
 12. Jak komunikować trudne cele biznesowe i wejść na wyższy poziom zarządzania.
 13. Metoda kapeluszy na minimalizację ryzyka braku realizacji celów. Zapewnij sobie pewność realizacji planów przez każdego członka zespołu.

Prowadzący:

Emilia Dubiela

Emilia Dubiela

Strateg, trener, mentor, coach. Aktywna przedsiębiorczyni zarządzająca od wielu lat 4 rodzinnymi firmami. Zna etatowe wyzwania. Dyrektor Sprzedaży, zarządzająca zespołami 5000 osób w największych instytucjach finansowych. Zarządzała zespołami własnymi oraz w formule B2B. Od 2019 roku twórczyni autorskich 14 kursów online i ponad 350 szkoleń online. Jej must have to szkolenia w formule warsztatowej oparte na praktycznych przykładach ze strategicznego podejścia do aktualnych wyzwań rynkowych.