Szczęśliwa rodzina – czy to możliwe?
Wyzwania współczesnego świata, dbałość o materialną sferę życia, nie sprzyjają budowaniu trwałych i satysfakcjonujących relacji międzyludzkich. Coraz trudniej jest również utrzymać dobre relacje w najbliższej rodzinie. Brak czasu, uważności, nadmiar obowiązków i codzienny stres sprawiają, że zapominamy o tym co najważniejsze.
Podczas szkolenia przybliżymy Państwu kwestie związane z dynamiką zmian zachodzących w rodzinie, relacjami w rodzinie. Zastanowimy się również, jakie czynniki wspierają rodzinę i wpływają na zwiększenie jej trwałości oraz siły, a co powoduje jej osłabienie. Zdobyta podczas szkolenia wiedza pozwoli lepiej zrozumieć dynamikę życia rodziny, wzmacniać ją i zbudować w niej trwałe relacje, chroniąc tym samym przed jej rozpadem.
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Rodzina i jej rodzaje:
- tradycyjne - nienaruszone,
- nowoczesne systemy rodzinne.
- Cykl życia rodziny - kolejne etapy, przez które przechodzi rodzina, od momentu narzeczeństwa, do opuszczenia przez dzieci gniazda rodzinnego.
- Relacje rodzinne i dynamika procesów zachodzących między członkami rodziny.
- Cechy systemu rodzinnego:
- podsystemy,
- granice,
- hierarchia,
- role, w jakie wchodzą członkowie rodziny.
- Nawyki szczęśliwej rodziny jako sposób na budowanie jej trwałości i siły - jak przełożyć siedem nawyków skutecznego działania na życie rodzinne:
- bądź proaktywny,
- zaczynaj z wizją końca,
- rób najpierw to, co najważniejsze,
- myśl w kategoriach wygrana-wygrana,
- staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumianym,
- synergia,
- ostrzenie piły.
Prowadzący:
Marzena Krejpcio-Pawlak
Psycholog, doradca zawodowy, logopeda, terapeuta EEG Biofeedback. Od 15 lat wspiera dzieci, młodzież i dorosłych w pokonywaniu trudności, odnajdywaniu swojego potencjału i powracaniu do równowagi. Prowadzi konsultacje i spotkania indywidualne o charakterze terapeutycznym, grupy rozwojowe, warsztaty i zajęcia psychoedukacyjne. Zajmuje się również diagnozą psychologiczno-pedagogiczną i opiniowaniem.
Ukończyła roczne szkolenie w zakresie Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży oraz roczne szkolenie z zakresu Neuropsychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT w Warszawie, cykl szkoleniowy z zakresu Terapii Rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi, cykliczne szkolenie z Integratywnej Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie, kursy EEG Biofeedback I i II stopnia w Warszawie, a także liczne szkolenie z zakresu Interwencji Kryzysowej oraz diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży. W swojej pracy nieustannie doskonali umiejętności, wzbogaca wiedzę i rozwija kompetencje. Aktualnie uczestniczy w czteroletnim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie.
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Potwierdzenie edycji danych uczestnictwa w szkoleniu otrzymasz również w osobnej wiadomości e-mail.