Czas trwania: 4 godziny
Tematyka: Rozwój osobisty

Przekonania – ukryte strategie hamujące efektywność i motywację

Każdy z nas nosi w sobie nieświadome blokady, z którymi idziemy przez świat. To przekonania, które siedzą głęboko w naszej podświadomości. Wszystkie ograniczające przekonania to hamulce i kotwice, które oprócz tego, że nie należą do nas to jeszcze nas blokują.

Pojawia się pytanie: Czy możliwe jest, aby się z tego uwolnić?
Tak! I mam na to dowody.
Jednak dla wielu osób (przynajmniej na początku) puszczenie starych przekonań - to przerażająca wizja. Dlaczego? Wyjaśniam.
Czy znasz grę Wieża Jenga?
To taka kwadratowa wieża, która składa się długich klocków, ułożonych naprzemiennie. Każdy z uczestników w czasie gry, wyciąga z tej wysokiej wieży, po jednym klocku. Te ruchy powodują, że wieża traci stabilność i w każdej chwili może runąć. Napięcie rośnie. Przegrywa ten uczestnik, który podczas wyciągania swojego klocka, zburzył wieżę.

I dokładnie tak samo jest z nami. Wieża Jenga jest symbolem naszej tożsamości, a klocki są symbolem naszych przekonań.
Wszystkie zmiany w naszym życiu, które dokonują się z poziomu naszej tożsamości są najsilniejsze i najtrwalsze.
Warto zatem dobrze zrozumieć czym jest tożsamość. Bo ona tworzy. Nasze zachowania, to jak podejmujemy decyzję, jakim jesteśmy szefami/managerami, jak radzimy sobie w biznesie.

Zamian ograniczających przekonań na wspierające pozwoli Ci ruszyć z miejsca, a wykorzystanie tej wiedzy w pracy z Twoim zespołem pozwoli Ci z jednej strony - usłyszeć i odróżnić, kiedy ktoś mówi z poziomu faktów, a kiedy z poziomu przekonań. A za drugiej strony da Ci narzędzia, aby dmuchnąć w skrzydła twoim ludziom.

Na szkoleniu zrozumiesz siebie i swoje zachowanie. Dowiesz się jak urealniać siebie i nie tworzyć czarnych scenariuszy. Usunięcie Ograniczających Przekonań wpłynie na Twoją własną efektywność. Nauczysz się „czytać” ludzi i ich zachowanie, bo będziesz wiedzieć DLACZEGO , inni „tak” się zachowują. Poznasz zasady prowadzenia sesji/rozmów z Twoim zespołem, w kontekście motywacji. Pomożesz innym usunąć ich mentalne blokady. Wpłynie to korzystnie na atmosferę w zespole.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Skąd biorą się nasze przekonania i dlaczego tak trudno je dostrzec?
  2. Podstawowe informacje o potędze naszej podświadomości i jej wpływie na życie i pracę.
  3. Opór - dlaczego nie chcemy rozstać się z naszymi ograniczającymi przekonaniami, czyli kilka słów o dysonansie emocjonalnym.
  4. Model KASH i Model ABCD Emocji - wprowadzenie do pracy z Przekonaniami.
  5. 5 Zasad Zdrowego Myślenia - praktyczny arkusz pracy z przekonaniami.

Prowadzący:

Tatiana Galińska

Tatiana Galińska

Mentor, Coach i Trener Biznesu, Mistrzyni Linkedin by Forbes Women 2022. Od 15 lat wspiera managerów oraz właścicieli biznesów w ich rozwoju osobistym i inwestowaniu w siebie, w myśl zasady, że ludzie przychodzą do firmy czy marki, ale odchodzą od szefów.

W swojej pracy wykorzystuje autorską metodę opartą na holistycznym podejściu do człowieka. Skupia się w dużej mierze na emocjach, będących cechą każdego człowieka, który z kolei jest podstawowym elementem każdej firmy.

Własny biznes rozwinęła w dużej mierze poprzez samorozwój i nabycie kompetencji miękkich. Wykorzystuje swoje doświadczenie w szkoleniu osób chcących odnieść sukces oraz skutecznie prowadzić i rozwijać swoje działalności i markę osobistą. W ostatnich latach prowadziła autorskie warsztaty dla menedżerów dotyczące trudnych emocji w szeroko pojętym biznesie.