Strefa personalna
Czas trwania: 4 godziny
Tematyka: Rozwój osobisty

Pozytywna Dyscyplina

W zabieganej i szybkiej codzienności często nie starcza nam czasu na refleksję. Natłok obowiązków sprawia, że najchętniej sięgamy po skuteczne rozwiązania, dające niemal natychmiastowe efekty. Takie podejście świetnie sprawdza się w wielu obszarach naszego życia, w wychowaniu naszych pociech niestety przynieść może opłakane długoterminowe skutki. Na szczęście nasza rodzicielska świadomość budzi się, dzięki czemu poszukujemy nowych pomysłów, staramy się poszerzyć horyzonty, spojrzeć na kwestie wychowawcze z nowych perspektyw. Dość szybko okazuje się jednak, że zaczynamy gubić się w ogromnej ilości koncepcji czy teorii dotyczących wychowania. Którą wybrać? Która będzie najlepsza, najbardziej skuteczna?

Podczas szkolenia zapoznacie się Państwo z podstawowymi zagadnieniami Pozytywnej Dyscypliny - nurtu wychowawczego opartego na szacunku, empatii i miłości. Pozytywna Dyscyplina nie tylko ułatwia codzienne, wspólne życie, ale pozwala też kształtować w dzieciach samodzielność, odpowiedzialność i samodyscyplinę. Druga część szkolenia wyposaży Państwa w praktyczne umiejętności, które pozwolą wykorzystać zdobytą wiedzę i wprowadzić zmiany w komunikowaniu się i rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych.

Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców i opiekunów, którzy chcą rozwinąć kompetencje rodzicielskie, poszukują nowych pomysłów na to, jak lepiej dojść do porozumienia ze swoim dzieckiem, aby wspólne życie było bardziej harmonijne, radosne i przewidywalne.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

1. Poznasz podstawowe założenia nurtu wychowawczego.
2. Dowiesz się jak osobowość rodzica i styl wychowawczy wpływa na funkcjonowanie dziecka.
3. Nauczysz się inaczej postrzegać „złe” zachowanie dzieci.
4. Zrozumiesz, dlaczego kary i logiczne konsekwencje są skutecznym, ale w dalszej perspektywie kiepskim zabiegiem wychowawczym.
5. Zdobędziesz praktyczne narzędzia do wykorzystania w obszarze budowania relacji i wychowania dziecka na osobę samodzielną i odpowiedzialną:

  • Skupienie na rozwiązaniach.
  • Wykorzystanie zachęty.
  • Korzystanie z naturalnych konsekwencji.
  • Pozytywne zaangażowanie.

Prowadzący:

Marzena Krejpcio-Pawlak

Marzena Krejpcio-Pawlak


Psycholog, doradca zawodowy, logopeda, terapeuta EEG Biofeedback. Od 15 lat wspiera dzieci, młodzież i dorosłych w pokonywaniu trudności, odnajdywaniu swojego potencjału i powracaniu do równowagi. Prowadzi konsultacje i spotkania indywidualne o charakterze terapeutycznym, grupy rozwojowe, warsztaty i zajęcia psychoedukacyjne. Zajmuje się również diagnozą psychologiczno-pedagogiczną i opiniowaniem.


Ukończyła roczne szkolenie w zakresie Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży oraz roczne szkolenie z zakresu Neuropsychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT w Warszawie, cykl szkoleniowy z zakresu  Terapii Rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi,  cykliczne szkolenie z Integratywnej Psychoterapii Krótkoterminowej  w Krakowie, kursy EEG Biofeedback I i II stopnia w Warszawie, a także liczne szkolenie z zakresu Interwencji Kryzysowej oraz diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży. W swojej pracy nieustannie doskonali umiejętności, wzbogaca wiedzę i rozwija kompetencje. Aktualnie uczestniczy w czteroletnim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie.