Strefa personalna
Czas trwania: 4 godziny
Tematyka: Rozwój osobisty

Pozytywna Dyscyplina

W zabieganej i szybkiej codzienności często nie starcza nam czasu na refleksję. Natłok obowiązków sprawia, że najchętniej sięgamy po skuteczne rozwiązania, dające niemal natychmiastowe efekty. Takie podejście świetnie sprawdza się w wielu obszarach naszego życia, w wychowaniu naszych pociech niestety przynieść może opłakane długoterminowe skutki. Na szczęście nasza rodzicielska świadomość budzi się, dzięki czemu poszukujemy nowych pomysłów, staramy się poszerzyć horyzonty, spojrzeć na kwestie wychowawcze z nowych perspektyw. Dość szybko okazuje się jednak, że zaczynamy gubić się w ogromnej ilości koncepcji czy teorii dotyczących wychowania. Którą wybrać? Która będzie najlepsza, najbardziej skuteczna?

Podczas szkolenia zapoznacie się Państwo z podstawowymi zagadnieniami Pozytywnej Dyscypliny - nurtu wychowawczego opartego na szacunku, empatii i miłości. Pozytywna Dyscyplina nie tylko ułatwia codzienne, wspólne życie, ale pozwala też kształtować w dzieciach samodzielność, odpowiedzialność i samodyscyplinę. Druga część szkolenia wyposaży Państwa w praktyczne umiejętności, które pozwolą wykorzystać zdobytą wiedzę i wprowadzić zmiany w komunikowaniu się i rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych.

Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców i opiekunów, którzy chcą rozwinąć kompetencje rodzicielskie, poszukują nowych pomysłów na to, jak lepiej dojść do porozumienia ze swoim dzieckiem, aby wspólne życie było bardziej harmonijne, radosne i przewidywalne.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

1. Poznasz podstawowe założenia nurtu wychowawczego.
2. Dowiesz się jak osobowość rodzica i styl wychowawczy wpływa na funkcjonowanie dziecka.
3. Nauczysz się inaczej postrzegać „złe” zachowanie dzieci.
4. Zrozumiesz, dlaczego kary i logiczne konsekwencje są skutecznym, ale w dalszej perspektywie kiepskim zabiegiem wychowawczym.
5. Zdobędziesz praktyczne narzędzia do wykorzystania w obszarze budowania relacji i wychowania dziecka na osobę samodzielną i odpowiedzialną:

  • Skupienie na rozwiązaniach.
  • Wykorzystanie zachęty.
  • Korzystanie z naturalnych konsekwencji.
  • Pozytywne zaangażowanie.