Strefa merytoryczna
Czas trwania: 4 godziny
Tematyka: Praca z zespołem i zarządzanie projektami

Motywowanie zespołu i budowanie zaangażowania

Skuteczność managera zależy od wyników osiąganych przez niego i jego zespół. Co z kolei wpływa na te wyniki? Poziom motywacji i zaangażowanie ludzi w to, co robią. Tego nie da się kupić, co oznacza, że nie jest to zależne od czynników finansowych.

Pozafinansowe motywowanie ludzi nie jest proste. Trzeba znać czynniki, które wpływają na to, że ludzie chcą coś zrobić, że chętnie podejmują się realizacji zadań.

Każdy człowiek ma swój indywidualny zestaw motywatorów, a rolą managera jest ich odkrycie i umiejętne pobudzanie, aby uzyskać efekt współpracy, dobrego funkcjonowania i skuteczności zespołu.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Co wpływa na spadek motywacji?
  2. Metoda Self Determination Theory i jej zastosowanie.
  3. Co pobudza ludzi do działania?
  4. Motywacja w kryzysie.
  5. Zaufanie jako podstawa motywacji - model Blancharda.
  6. 7 reguł motywowania.

Prowadzący:

Beata Tarnowska-Kupny

Beata Tarnowska-Kupny


Szkoleniowiec specjalizujący się w budowaniu kompetencji lidera, w przywództwie. Posiada praktyczną wiedzę tworzenia sprawnie działających, stabilnych i dobrze zmotywowanych zespołów. Jako mentor, certyfikowany coach PCC ICF oraz trener biznesu prowadzi programy rozwojowe dla managerów, w których łączy cenne, praktyczne doświadczenie w biznesie ze skuteczną metodyką budowania umiejętności i przekazywania wiedzy. Praca z ludźmi oraz towarzyszenie im w rozwoju sprawia jej ogromną satysfakcję i nadaje sens jej działaniu.