Czas trwania: 4 godziny
Tematyka: Rozwój osobisty

Kobieta asertywna

Zarówno w życiu prywatnym jak i biznesowym potrzebujemy zdrowych, równorzędnych relacji. Pracując z kobietami często widzę, że mimo ogromnej świadomości i edukacji w zakresie zadbania o swoje potrzeby, nadal stawiamy siebie na ostatnim miejscu. W efekcie jesteśmy zmęczone i sfrustrowane. Doskonale to rozumiem, bo przez wiele lat na pierwszym miejscu były dla mnie potrzeby partnera, dzieci, rodziców, szefa czy współpracowników. Asertywność często jest traktowana jako „umiejętność mówienia nie”, a asertywność to przede wszystkim umiejętność precyzyjnego komunikowania swoich potrzeb z szacunkiem dla siebie i dla innych. Po czasie zobaczyłam jak bardzo praktykowanie asertywności zmieniło moją relację ze sobą, z innymi, a dodatkowo dodało mi pewności siebie

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Asertywność - czym jest i jaki ma wpływ na budowanie zdrowych, równorzędnych relacji w życiu i w biznesie.
  2. Poznanie mechanizmów psychologicznych, emocji i ograniczeń, które utrudniają nam stawianie granic i asertywną komunikację.
  3. Sposoby i narzędzia do określania swoich granic i potrzeb, a także do znalezienia w sobie odwagi do prowadzenia trudnych rozmów.
  4. Autorski model budowania komunikatu asertywnego i skutecznego przeprowadzenia trudnej rozmowy.
  5. Sprawdzone przykłady komunikacji asertywnej do wykorzystania przy najczęściej występujących sytuacjach w życiu i w biznesie.

Prowadzący:

Izabela Janowska

Izabela Janowska


Od kilku lat pracuje jako coach kognitywny, trenerka, facylitatorka i mentorka. Przez 15 lat była członkiem zarządu i Dyrektorem Działu Obsługi Klienta w agencji public relations. Posiada talent do odkrywania potencjałów. Stwarza przestrzeń do tego, żeby zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły mogły wzrastać i rozwijać się. Wspiera managerów w budowaniu świadomości i zarządzaniu przez empatię. Pomaga w budowaniu zdrowych relacji i w tworzeniu przyjaznych środowisk pracy. Pasjonuje się komunikacją międzyludzką, psychologią i rozwojem osobistym. Wierzy, że dbałość o nasze zdrowie psychiczne, jest równie ważna jak fizyczne. Stara się inspirować do rozwoju w tych obszarach.