Strefa merytoryczna
Czas trwania: 4 godziny
Tematyka: Przywództwo i praca z zespołem

Empatyczne przywództwo

Jeśli chcemy skutecznie budować zaangażowanie, zmniejszać rotację, to potrzebujemy miękkich kompetencji i empatycznego przywództwa. Coraz słabsza kondycja psychiczna, a co za tym idzie większa wrażliwość pracowników stała się dla managerów nie lada wyzwaniem. W wielu przypadkach nie wiedzą, co zrobić, jak zareagować, nie udzielają też pracownikom szczerego konstruktywnego feedbacku, bo boją się reakcji drugiej strony. Przez lata stosowane metody zarządzania zespołem nagle stają się nieaktualne. Bo dzisiaj pracownicy przede wszystkim oczekują wsparcia, empatii i autentyczności. A to wymaga głębokiej zmiany wewnętrznej liderek i liderów, a także metod i nawyków, które do tej pory działały. A w tym wszystkim wyzwaniem jest również znalezienie równowagi pomiędzy realizacją celów firmy a empatycznym wspieraniem pracowników.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Czym jest empatyczne przywództwo i dlaczego jest ważne w realizacji aktualnych wyzwań związanych z prowadzeniem zespołów.
  2. Jak budować świadomość i autorytet empatycznego lidera i liderki.
  3. Jak skutecznie budować zaufanie i empatycznie prowadzić rozmowy z pracownikami.
  4. Jak rozwijać potencjał zespołu i budować zaangażowanie.
  5. Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i jak zadbać o siebie i swój dobrostan jako lidera.

Prowadzący:

Izabela Janowska

Izabela Janowska


Od kilku lat pracuje jako coach kognitywny, trenerka, facylitatorka i mentorka. Przez 15 lat była członkiem zarządu i Dyrektorem Działu Obsługi Klienta w agencji public relations. Posiada talent do odkrywania potencjałów. Stwarza przestrzeń do tego, żeby zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły mogły wzrastać i rozwijać się. Wspiera managerów w budowaniu świadomości i zarządzaniu przez empatię. Pomaga w budowaniu zdrowych relacji i w tworzeniu przyjaznych środowisk pracy. Pasjonuje się komunikacją międzyludzką, psychologią i rozwojem osobistym. Wierzy, że dbałość o nasze zdrowie psychiczne, jest równie ważna jak fizyczne. Stara się inspirować do rozwoju w tych obszarach.