CIT w 2021 r.
Szkolenie zostało zaplanowane w ten sposób aby uczestnicy szkolenia mogli zaktualizować swoje informacje i wiedzę na temat zmian podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych w 2021 r. tj. przykładowo zasad opodatkowania tzw. CIT estońskim, preferencji wynikającej z wprowadzenia funduszu inwestycyjnego, zmian dotyczących opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowych i niektórych spółek jawnych, ograniczeń związanych z amortyzacją środków trwałych. Szkolenie będzie też dobrą okazją do przypomnienia rozwiązań podatkowych wprowadzonych w związku z COVID-19 (np. wydłużony termin złożenia ZAW-NR, możliwość niestosowania ulgi na złe długi, możliwość posługiwania się kopią certyfikatu rezydencji podatkowej).
Celem szkolenia jest również zapoznanie uczestników szkolenia z najnowszymi i najważniejszymi wyrokami, orzeczeniami i interpretacjami podatkowymi. Podczas szkolenia omówione zostaną także inne wybrane zagadnienia związane z rozliczaniem podatku dochodowego od osób prawnych.
Adresatami szkolenia są osoby zatrudnione w działach finansowych i księgowych, dyrektorów finansowych jak również członków zarządu które chciałyby zaktualizować oraz uzupełnić swoją wiedzę z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych. Szkolenie jest również doskonałym kompendium wiedzy dla wszystkich tych, którzy planują zdobyć uprawnienia z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych.
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Podwyższenie limitu przychodów przy możliwości stosowania 9% CIT.
- Estoński CIT czy fundusz inwestycyjny.
- Opodatkowanie CIT spółek komandytowych.
- Opodatkowanie CIT spółek jawnych.
- Obowiązek posiadania i udostępniania strategii podatkowej przez podatników CIT.
- Problematyka spółki nieruchomościowej.
- Inne zmiany w CIT (ograniczenia w rozliczaniu strat, zmiany dotyczące amortyzacji, zmiany w cenach transferowych, podatek od przychodów z budynków, zmiany w zakresie podatku u źródła, zmiany związane z kosztami finansowania dłużnego).
- Ulga na złe długi w podatkach dochodowych w 2021r. (warunki zastosowania, moment uwzględnienia w rozliczeniu podatkowym, wyłączenia zastosowania).
- Wyłączenie z kosztów podatkowych wydatków ponoszonych na rachunek spoza białej listy oraz z pominięciem mechanizmu podzielonej płatności.
- Finansowanie wewnętrzne podatnika CIT, a koszty podatkowe od 2020 r.
- Możliwość szybszego rozliczenia starty podatkowej począwszy od 2020 r.
- Samochody osobowe a koszty podatkowe.
- Inne wybrane zagadnienia.
- Pytania uczestników.
Prowadzący:
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Potwierdzenie edycji danych uczestnictwa w szkoleniu otrzymasz również w osobnej wiadomości e-mail.