Zrozumieć ofertę banku… czyli jak mądrze pożyczać i nie dać się zaskoczyć przez niespodziewane koszty i opłaty dodatkowe
Twoje zobowiązania finansowe są zbyt wysokie?
Jeżeli tak jest, a tym samym Twoje zobowiązania za bardzo obciążają Twój budżet domowy, poszukaj rozwiązania takiej sytuacji. Nie „chowaj głowy w piasek”! Z każdej trudnej sytuacji jest wyjście, tylko trzeba go poszukać!
Nie każda dorosła osoba rozumie produkty i usługi bankowe, które oferują instytucje finansowe. Nie każdy Polak wie, o co zapytać doradcę finansowego lub pracownika instytucji finansowej, podczas ustalania szczegółów zawieranych umów pożyczek, kredytów czy kart kredytowych.
Wiele szczegółów oraz informacji zawartych w umowach czy regulaminach jest, dla dorosłych osób, niejasnych. A takie umowy zawierane są najczęściej na lata. Odpowiedzialność za zawarte produkty spada na każdego konsumenta!
Zrozumienie najważniejszych aspektów związanych z zobowiązaniami finansowymi daje możliwość realnego reagowania na trudności w spłatach rat pożyczek/kredytów, a także chroni przed wpadaniem w spiralę zadłużenia.
Szczególnie obecna sytuacja makroekonomiczna, szalejąca inflacja, zmiany wysokości stop procentowych spowodowały, że wielu Polaków nie potrafiło sprostać problemom związanych ze wzrostem rat zobowiązań finansowych.
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Kredyty i pożyczki: hipoteczne, konsolidacyjne, konsumpcyjne, chwilówkowe.
- Karty kredytowe - niezbędny produkt bankowy czy przeszkoda?
- Co kryje się pod skrótem RRSO?
- BIK, BIG, KRD - co warto wiedzieć, gdy ubiegasz się o kredyt/pożyczkę.
- Czy budowanie „zdolności kredytowej” ma sens?
- Co zrobić, gdy miesięczne kwoty zobowiązań finansowych zaczynają przekraczać możliwość ich spłaty?
- Jak czuć się bezpiecznie i spokojnie, pomimo zobowiązań finansowych?
Prowadzący:
Mirosława Zachaś-Lewandowska
Prowadzi szkolenia i audyty z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, Compliance, Whistleblowing, edukuje finansowo, a także doradza w zakresie zapewnienia skutecznego systemu zgłaszania naruszeń w organizacjach.
Przez 17 lat współtworzyła instytucję finansową, a przez prawie 14 lat, jako Wiceprezes Zarządu, była odpowiedzialna za dostosowywanie procedur i procesów z zakresu m.in. przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, kredytu konsumenckiego, usług płatniczych, reklamacji, gwarantowania depozytów.
W całym okresie pracy zawodowej przygotowywała i prowadziła szkolenia wewnątrz organizacji, w celu wdrażania nowych pracowników oraz usystematyzowania wiedzy i sprawnego wprowadzania wszystkich zmian.
Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie Przedsiębiorstwami” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a w całym okresie pracy zawodowej uczestniczyła w około 60-ciu szkoleniach i warsztatach, organizowanych m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego.
W 2022 r. uzyskała dyplom Trenera Biznesu Akademii SET.
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Potwierdzenie edycji danych uczestnictwa w szkoleniu otrzymasz również w osobnej wiadomości e-mail.